اخبار

معاون پارلمانی آستان قدس رضوی فرهنگ رضوی، روح و حقیقت فرهنگ اسلام و قرآن است

معاون پارلمانی آستان قدس رضوی فرهنگ رضوی، روح و حقیقت فرهنگ اسلام و قرآن است
معاون پارلمانی آستان قدس رضوی، فرهنگ رضوی را روح و حقیقت فرهنگ اسلام و قرآن دانست و گفت: فرهنگ رضوی فرهنگ غدیر، عاشورا و فرهنگ انتظار است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ملک محمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رضوی در سمنان با تاکید بر اینکه فرهنگ رضوی، کلام ، مرام و مکتب رضوی یک فرهنگ غنی و بسیار موثر در جامعه است اظهار داشت: فرهنگ رضوی، فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است.
وی با بیان اینکه فرهنگ غدیر به معنای ولایت پذیری و ولایت مداری است، فرهنگ عاشورا به عنوان فرهنگ جهاد و شهادت و فرهنگ انتظار به معنای فرهنگ امید و نشاط متذکر شد: فرهنگ رضوی متشکل از این سه فرهنگ و همه این فرهنگ ها نور و جنس واحد و دارای هدف واحد است.
ملک محمدی با اشاره به حدیث سلسله الذهب که توسط حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در نیشابور بیان شد تصریح کرد: امام رضا (ع) تحقق این حدیت را مشروط به خود کرده اند که همان شرط توحید و ولایت است و در حقیقت ارتباط با امام رضا (ع) ارتباط با خدا است.
وی گفت: باید از طریق فرهنگ و کلام نورانی امام هشتم (ع) و شناخت سیره آن حضرت ایمان به خدا پیدا کرده و ولایت مدار باشیم.
راههای توسعه فرهنگ رضوی 
معاون پارلمانی آستان قدس رضوی، ترویج فرهنگ رضوی را امری خطیر و مهم و نیازمند بسیج همه ارکان نظام دانست و متذکر شد: همه ارکان نظام اعم از قوای سه گانه و دستگاههای فرهنگی و ... از ظرفیت های خود برای توسعه و ترویج فرهنگ رضوی استفاده کنند.
ملک محمدی با بیان اینکه توسعه این فرهنگ نباید منحصر به آستان قدس رضوی و ... باشد گفت: امام رضا (ع) به همه مردم ایران و جهان تعلق دارد و باید از ظرفیت های مختلف کشور برای ترویج این فرهنگ استفاده شود.
وی ایجاد زمینه تشرف به حرم مطهر آن حضرت را نیز از دیگر راههای ترویج فرهنگ رضوی دانست و خاطرنشان کرد: زیارت حرم آن حضرت و حضور در صحن و سرای امام رضا (ع)  در حقیقت یک دوره عملی ارتباط با مکتب و مرام امام رضا (ع) است.
ملک محمدی با اشاره به آثار زیارت امام رضا (ع) گفت: زائران این بارگاه ملکوتی همواره از عنایات آن حضرت برخوردار می شوند و این امر اولین گام در کسب تربیت رضوی و آشنایی عملی با فرهنگ رضوی است.
جشنواره های فرهنگی هنری و تاثیر آن در ارتقای فرهنگ رضوی
معاون پارلمانی آستان قدس رضوی به برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری رضوی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری این جشنواره ها تاثیر بسزایی در جلب افکار جامعه و تنویر افکار عمومی در خصوص فرهنگ و سیره رضوی دارد.
وی، کشف استعدادها، ایجاد خلاقیت و نوآوری را از آثار برگزاری این جشنواره ها دانست و گفت: در برگزاری این جشنواره ها باید به ارتقای محتوی و کیفیت برنامه ها توجه بیشتری شود.
معاون آستان قدس رضوی خواستار ایجاد زمینه بهره مندی اقشار محروم و مناطق حاشیه نشین شهرها از جشنواره های فرهنگی هنری رضوی شد.

۲۷ دی ۱۳۹۶ ۱۲:۴۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.