اخبار

برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در شاهرود و میامی

برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در شاهرود و میامی
مسوول دبیرخانه هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از برگزاری دو کارگاه آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی با شرکت 70 نفر در شهرهای شاهرود و میامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رضوی سمنان، نیره کاشی روز چهارشنبه به خبرنگار ما گفت: در شاهرود این کارگاه با شرکت 43 نفر و در شهرستان میامی با حضور 27 نفر از داوطلبان برگزار شده است.
وی هدف از برگزاری این کارگاهها را گسترش آموزش های چگونگی نوشتن سفرنامه و خاطره در ارتباط با سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و نیز حواشی این سفر معنوی و با سفر به بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) در قم و حضرت یحیی بن موسی الکاظم (ع) برادر امام رضا (ع) در سمنان بیان کرد.
کاشی گفت: کارگاه آموزشی شاهرود توسط عماد عبادی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و در میامی توسط محمدمهدی عبدالله زاده برگزار و آموزش های مناسب به شرکت کنندگان ارائه شد.
تاکنون در این خصوص دو کارگاه آموزشی در سمنان برگزار شده و جمعی از دوستداران سفرنامه و خاطره نویسی با حضور در آن آموزش های لازم را فراگرفته اند.
هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی هشتم و نهم آبان به میزبانی سمنان برگزار می شود.
این جشنواره از سری برنامه های جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) است که با اهداف اشاعه ­فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت­های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره امام رضا (ع)، ترویج و گسترش فرهنگ سفرنامه نویسی و خاطره نویسی از قالب­های ادبی مهم و تاثیرگذار که به فراموشی سپرده شده است و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان آثار ادبی مرتبط با فرهنگ رضوی برگزار می شود.
این جشنواره شامل دو بخش سفرنامه­نویسی و خاطره­نویسی است و گروه سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال در هر دو بخش این جشنواره می توانند در آن شرکت کنند.
مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا 12 مهر 1398 است و دوستداران شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به شیوه های مختلف از جمله ثبت نام و ارسال اثر از طریق تارنمای شمس توس به نشانی semnan.shamstoos.ir و portal.shamstoos.ir ارسال نمایند.  
دبیرخانه هشتمین دوسالانه جشنواره سفر نامه و خاطره نویسی رضوی نیز به نشانی سمنان - بلوارقدس - مجتمع فرهنگی هنری کومش - دبیرخانه دائمی جشنواره رضوی با
شماره مستقیم 33340851-023  شماره نمابر 33340851-023 و مجتمع فرهنگی، هنری کومش به شماره  33320112-023 و سامانه پیامکی جشنواره به شماره 30007546000567 واقع است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.