اخبار

کارگاه آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در گرمسار و آرادان برگزار شد

کارگاه آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در گرمسار و آرادان برگزار شد
کارگاه آموزشی تخصصی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی با شرکت جمعی از دوستداران شهرستانهای گرمسار و آرادان روز پنجشنبه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رضوی سمنان، در این کارگاه که به صورت متمرکز در گرمسار برگزار شد بیش از 30 نفر شرکت کردند.
هدف از برگزاری این کارگاه گسترش آموزش های چگونگی نوشتن سفرنامه و خاطره در ارتباط با سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و نیز حواشی این سفر معنوی و با سفر به بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) در قم و حضرت یحیی بن موسی الکاظم (ع) برادر امام رضا (ع) در سمنان و شرکت در هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی است.
کارگاه آموزشی گرمسار و آرادان توسط مهدی زارع از نویسندگان استان سمنان برگزار و در آن آموزش های مناسب به شرکت کنندگان ارائه شد.
تاکنون در این خصوص چهار کارگاه آموزشی در سمنان، شاهرود و میامی برگزار شده و جمعی از دوستداران سفرنامه و خاطره نویسی با حضور در آن آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی هشتم و نهم آبان به میزبانی سمنان برگزار می شود.
این جشنواره از سری برنامه های جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) است که با اهداف اشاعه ­فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت­های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره امام رضا (ع)، ترویج و گسترش فرهنگ سفرنامه نویسی و خاطره نویسی از قالب­های ادبی مهم و تاثیرگذار که به فراموشی سپرده شده است و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان آثار ادبی مرتبط با فرهنگ رضوی برگزار می شود.
این جشنواره شامل دو بخش سفرنامه­نویسی و خاطره­نویسی است و گروه سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال در هر دو بخش این جشنواره می توانند در آن شرکت کنند.
مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا 12 مهر 1398 است و دوستداران شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به شیوه های مختلف از جمله ثبت نام و ارسال اثر از طریق تارنمای شمس توس به نشانی semnan.shamstoos.ir و portal.shamstoos.ir ارسال نمایند.  
دبیرخانه هشتمین دوسالانه جشنواره سفر نامه و خاطره نویسی رضوی نیز به نشانی سمنان - بلوارقدس - مجتمع فرهنگی هنری کومش - دبیرخانه دائمی جشنواره رضوی با
شماره مستقیم 33340851-023  شماره نمابر 33340851-023 و مجتمع فرهنگی، هنری کومش به شماره  33320112-023 و سامانه پیامکی جشنواره به شماره 30007546000567 واقع است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.