اخبار

مدیر فرهنگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع): کیفی سازی جشنواره های رضوی دنبال می شود

مدیر فرهنگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع): کیفی سازی جشنواره های رضوی دنبال می شود
سمنان- مدیر فرهنگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) گفت: سیاست بنیاد بین المللی امام رضا (ع) گیفی سازی جشنواره های رضوی است

حجت الاسلام سیدحسین سیدی یکشنبه شب در حاشیه آیین اختتامیه هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در سمنان به خبرنگار خبرگزاری رضوی سمنان گفت: سیاست بنیاد بین المللی امام رضا (ع) گیفی سازی جشنواره های رضوی است و این سیاست در پایان جشنوارهای امسال نیز پیگیری خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه با این سیاست در صدد تزریق خون تازه ای به جشنواره های فرهنگی هنری رضوی هستیم یادآور شد: در گذشته در تمامی 32 استان کشور این جشنواره ها برگزار می شد که امسال با سیاست جدید شمار این جشنواره ها با ادغام جشنواره های مشابه به نصف کاهش یافته است.
سیدی، از اجرای برنامه آسیب شناسی در پایان جشنواره های امسال خبر داد و گفت: یکی از جدی ترین برنامه ها در برگزاری این جشنواره این است که جنس جشنواره ها را با شهرستان و استانی که میزبان آن است مطابقت دهیم، جشنواره های اضافی را با ادغام حذف کنیم، بیشتر کیفی سازی کنیم و از برگزاری جشنواره هایی که کمتر مورد اقبال مردم قرار می گیرد پرهیز شود.
وی گفت: با حذف جشنواره از استانی، برنامه هایی جایگزین آن خواهد شد و استانی در زمینه برنامه های فرهنگی هنری رضوی بدون برنامه نخواهد ماند.
معاون بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، آمار شرکت کنندگان در جشنواره های رضوی را متفاوت بیان کرد و اظهار داشت: در جشنواره هایی مانند نامه ای به امام رضا (ع) شمار شرکت کنندگان بیش از 100 هزار نفر و در برخی جشنواره های تخصصی این آمار بسیار کمتر است و شمار شرکت کنندگان در هر جشنواره ای نیز متناسب با موضوع آن متفاوت است.
وی گفت: آمار کلی شرکت کنندگان در جشنواره های فرهنگی هنری رضوی در سالجاری در پایان این جشنواره مشخص و اعلام خواهد شد.
معاون فرهنگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) تاکید کرد: در پایان جشنواره های امسال آسیب شناسی دوباره ای انجام خواهد شد و تصمیمات تازه برای برگزاری این جشنواره گرفته می شود.
آیین اختتامیه هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی یکشنبه شب با معرفی 19 تن از برترین ها و افراد شایسته تقدیر در سالن تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان به کار خود پایان داد و با حضور مسوولان فرهنگی و اجرایی از برترین ها با اهدال لوح و تندیس جشنواره همراه با جوائز نقدی تجلیل بعمل آمد.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.