اخبار

حمایت از جشنواره‌ها و کارهای پژوهشی مربوط به سیره رضوی و اهل بیت (ع) از اهداف بنیاد امام رضا (ع) است

حمایت از جشنواره‌ها و کارهای پژوهشی مربوط به سیره رضوی و اهل بیت (ع) از اهداف بنیاد امام رضا (ع) است
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با اشاره به سابقه 18 ساله این بنیاد، حمایت از جشنواره‌ها و کارهای پژوهشی مربوط به سیره رضوی و اهل بیت (ع) را از اهداف این بنیاد بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، محمدرضا برازش روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان افزود: بنیاد بین‌المللی فرهنگی، هنری امام رضا (ع) در هر استان از یک جشنواره فرهنگی یا هنری حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: جشنواره شعر ترکی در ارومیه، تواتر رضوی در تبریز و نخستین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) در سمنان از جمله جشنواره های مورد حمایت این بنیاد است.

برازش با تاکید بر تاثیر توسعه فعالیت های فرهنگی هنری با محتوی رضوی و دینی متذکر شد: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که این تعداد شرکت کننده نشان از توجه مردم و اثرگذاری جشنواره‌های رضوی دارد.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی، هنری امام رضا (ع) با اشاره به شرکت ۸۰ هزار نفر در جشنواره دلنوشته رضوی در استان مازندران خاطرنشان کرد: این تعداد شرکت‌کننده بسیار چشمگیر و نشان از اقبال از اینگونه جشنواره است.

برازش به شرایط کرونایی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود برنامه‌ها و جشنواره‌های حضوری به حداقل برسد و جشنواره‌ها با تغییر ماهیت، بیشتر به شکل مجازی برگزار شود.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با اشاره به ایجاد هنرهای نو و مفهومی و میزبانی سمنان در برگزاری این جشنواره گفت: با توجه به پیشرفت فناوری و تغییر ماهیت هنر و شکوفایی رشته‌هایی مانند انیمیشن و  هنرهای مفهومی، تلاش می‌شود برگزاری جشنواره‌ها به صورت مجازی پیگیری شود.

در این دیدار فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان و مشاور مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا و نیز معاون فرهنگی و رسانه ای این اداره کل نیز حضور داشتند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۵ مهر ۱۳۹۹ ۲۳:۲۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.