اخبار

پانزدهم بهمن، آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای مفهومی رضوی

پانزدهم بهمن، آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای مفهومی رضوی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و دبیر اجرایی جشنواره هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) گفت: این جشنواره که به میزبانی استان سمنان برگزار می شود تا 15 بهمن آثار هنری هنرمندان سراسر کشور را دریافت می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرشید فلاح در گفتگو با شبکه رادیویی سراسری جوان، افزود: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر ساله فعالیت‌های فرهنگی و هنری متنوعی را برای ابراز ارادت اهالی فرهنگ و هنر به پیشگاه مقدس امام هشتم (ع) آماده و به اجرا در می آورد؛ این فعالیت ها به میزبانی استان های مختلف کشور هر سال برگزار می شود و در استان سمنان امسال میزبان نخستین دوره جشنواره هنرهای مفهومی رضوی هستیم.
وی افزود: این جشنواره که  نام خود را از یکی از مناطق نزدیک استان سمنان به عاریه گرفته است، می کوشد رشته های مختلف هنرهای مفهومی به خصوص رشته های مرتبط با  آثار ویدئو محور، هنرهای اجرایی، چیدمان و سایر هنرهایی که در زیر مجموعه هنرهای مفهمومی قرار می‌گیرند، آثاری را تا 15 بهمن جمع آوری کند.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره هنرهای مفهومی رضوی تصریح کرد: هنرمندان می توانند آثار خود را به سایت ahoovan.ir و Shamstoos.ir، سایت بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، ارسال کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: انجمن سینمایی استان سمنان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان نیز آماده پذیرش آثار به صورت لوح فشرده هست اما بهتر  است که آثار در آدرس های اینترنتی ذکر شده بارگذاری شوند.

طبق برنامه ریزی انجام شده، داوری مرحله اول آثار رسیده از دهم تا پانزدهم بهمن و زمان اجرای آثار منتخب نیز از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند خواهد بود.

داوری مرحله نهایی این جشنواره از ۱۵ تا ۲۰ اسفند برنامه‌ریزی شده است و برای برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره دو برنامه در شرایط کرونایی و وضعیت سفید پیش بینی شده است.

برنامه اختتامیه در صورت وجود کرونا روزهای یکم و دوم اردیبهشت خواهد بود و در صورت شرایط سفید و رفع خطر ویروس کرونا، آیین پایانی این جشنواره همراه با برگزاری نمایشگاه و اختتامیه در روزهای یکم تا دهم اردیبهشت برنامه ریزی شده است.

جشنواره هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان، و دانشکده هنر دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد. 

علاقه‌مندان می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت www.ahoovan.ir مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این رویداد به شماره ۰۲۳۳۳۳۳۴۷۳۷ و یا شماره تلفن همراه  ۰۹۰۱۰۳۵۱۴۹۶ تماس بگیرند.

۷ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۲۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.