اخبار

توجه به هنرهای ترکیبی در جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان)

توجه به هنرهای ترکیبی در جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان)
دبیر نخستین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) گفت: در نخستین دوره جشنواره هنرهای مفهومی رضوی توجه به هنرهای ترکیبی که طیف گسترده ای از هنرها را شامل می شود، مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرشید فلاح در گفت و گو با برنامه رادیویی "ققنوس" در شبکه فرهنگ افزود: هنرمندان همواره ارادت خود به محضر امام رضا (ع) را به صورت آثار هنری ارائه می کنند. بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه ای را فراهم کرده اند تا در رشته های هنرهای مفهومی، که نوع جدیدی از نگاه به هنر است، هنرمندان بتوانند در عرصه ابراز ارادت به امام هشتم (ع) هنرنمایی کنند.

وی گفت: انتخاب نام آهوان برای این جشنواره از این جهت است که آهوان منطقه ای در نزدیکی سمنان است که در روایت‌های مردمی و فرهنگ عامه، مردم معتقدند که امام رضا (ع) در این مکان آهو را از دست صیاد ضمانت کردند و ما آهوان را از این منطقه استعاره کردیم و برای نام جشنواره به کار بردیم.
دبیر نخستین جشنواره هنرهای مفهومی رضوی تصریح کرد: جشنواره در چهار رشته آثار ویدئو محور، چیدمان و هنرهای محیطی، هنرهای اجرایی و هنر شبکه از هنرمندان درخواست مشارکت دارد و تا 15 بهمن مهلت ارسال آثار به این جشنواره است.
فلاح ادامه داد: هنرمندان می توانند آثار خود را در سایت جشنواره آهوان و سایت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بارگذاری و ارسال نمایند.
همه هنرمندان کشور از جمله خوشنویسان، اهلی تئاتر، موسیقی و ... امکان شرکت در جشنواره هنرهای مفهومی دارند. بخش های ذکر شده تحت عنوان هنرهای مفهومی، هنرهای ترکیبی هستند و هر نوع هنری در این جشنواره امکان مشارکت را دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان با اشاره به برگزاری مجازی جشنواره، اضافه کرد: آثار منتخب به عنوان تولیدات محتوایی دینی در فضای مجازی مورد توجه قرار می‌گیرد و سپس برای انتشار آن ها نیز اقدام خواهد شد.

 داوری مرحله اول آثار رسیده به این جشنواره از دهم تا پانزدهم بهمن و زمان اجرای آثار منتخب نیز از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند خواهد بود.

داوری مرحله نهایی این جشنواره از ۱۵ تا ۲۰ اسفند برنامه‌ریزی شده است و برای برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره دو برنامه در شرایط کرونایی و وضعیت سفید پیش بینی شده است.

برنامه اختتامیه در صورت وجود شرایط کرونایی روزهای یکم و دوم اردیبهشت خواهد بود و در صورت شرایط سفید و رفع خطر ویروس کرونا، آیین پایانی این جشنواره همراه با برگزاری نمایشگاه و اختتامیه در روزهای یکم تا دهم اردیبهشت برنامه ریزی شده است.

جشنواره هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان، و دانشکده هنر دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد. 

علاقه‌مندان می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت www.ahoovan.ir  مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این رویداد به شماره ۰۲۳۳۳۳۳۴۷۳۷ و یا شماره تلفن همراه  ۰۹۰۱۰۳۵۱۴۹۶ تماس بگیرند.

۷ بهمن ۱۳۹۹ ۲۲:۰۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.