اخبار

ارتباط زنده شبکه قرآن سیما با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در خصوص جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی

ارتباط زنده شبکه قرآن سیما با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در خصوص جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در ارتباط زنده با شبکه سراسری قرآنی سیمای جمهوری اسلامی به تبیین اهداف و تقویم اجرایی اولین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرشید فلاح شنبه شب مهمان ویژه برنامهزنده "مصباح" شبکه سراسری قرآن سیما بود و در آن تقویم اجرایی و بخش هایی از فراخوان جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) را برای بینددگان این شبکه ارائه کرد.

وی با بیان اینکه بخش های تفکیک جشنواره با توجه به گستردگی موضوعی خود، طیف وسیعی از هنرها را پوشش داده و اغلب هنرمندان می توانند در این جشنواره شرکت کنند افزود: جشنواره هنرهای مفهمومی رضوی امسال اولین دوره خود را در حالی تجربه می کند که به خاطر شرایط خاص کشور، کاملا به صورت مجازی برگزار می شود. 

فلاح گفت: بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر ساله جشنواره هایی را حول محور شخصیت امام رضا (ع) در سراسر  کشور برگزار می کند و امسال سمنانی ها این افتخار را دارد که جشنواره هنرهای مفهومی آهوان را برگزار کنند و میزبان هنرمندان سراسر کشور را باشند. 

دبیر نخستین جشنواره هنرهای مفهومی رضوی تصریح کرد: آهوان، فارغ از سندیت تاریخی آن، نام منطقه ای است در سمنان  که در فرهنگ  مردم سمنان به جایی که امام رضا (ع) آهو را از دست شکارچی ضمانت کردند، معروف است و این بهانه ای بود تا نام جشنواره آهوان نامیده شود و فرصتی را برای عرض ادب هنرمندان کشور به ساحت مقدس امام رضا (ع) را فراهم آورد.

فلاح با اشاره به اینکه جشنواره در چهار رشته برگزار می شود، گفت: هنرهای اجرا محور (پرفورمنس) ، هنر چیدمان، آثار ویدئو محور و هنر شبکه، بخش های مختلف جشنواره هستند و هنرمندان می توانند آثار خود را تا 15 بهمن به سایت جشنواره آهوان ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه یش از 300 میلیون ریال جایزه برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته شده است اضافه کرد: هنرهای مفهومی بین رشته ای و ترکیبی هستند، وقتی هنر شبکه مطرح می شود هر آنچه که در شبکه اینترنت و رویکرد تعاملی در حوزه وب وجود دارد را شامل می شود یا  هنر چیدمان هنر تجسمی است که از آن فیلم برداری می شود، بنابراین اغلب هنرمندان می توانند در این جشنواره شرکت داشته باشند.

داوری مرحله اول آثار رسیده از دهم تا پانزدهم بهمن و زمان اجرای آثار منتخب نیز از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند خواهد بود.

داوری مرحله نهایی این جشنواره از ۱۵ تا ۲۰ اسفند برنامه‌ریزی شده است و برای برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره دو برنامه در شرایط کرونایی و وضعیت سفید پیش بینی شده است.

برنامه اختتامیه در صورت وجود کرونا روزهای یکم و دوم اردیبهشت خواهد بود و در صورت شرایط سفید و رفع خطر ویروس کرونا، آیین پایانی این جشنواره همراه با برگزاری نمایشگاه و اختتامیه در روزهای یکم تا دهم اردیبهشت برنامه ریزی شده است.

جشنواره هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان، و دانشکده هنر دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد. 

علاقه‌مندان می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت www.ahoovan.ir  مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این رویداد به شماره ۰۲۳۳۳۳۳۴۷۳۷ و یا شماره تلفن همراه  ۰۹۰۱۰۳۵۱۴۹۶ تماس بگیرند.

۷ بهمن ۱۳۹۹ ۲۲:۰۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.